Поліамід ра-6, ра-66 (гранула)

Поліамід ра-6, ра-66 (гранула)

Поліамід – жорсткий матеріал, що характеризується підвищеною міцністю та зносостійкістю внаслідок особливої будови кристалічних ґрат. Застосуються поліамід у різних сферах промисловості – від виготовлення текстильних виробів до будівництва.

При цьому вся продукція з цього матеріалу має унікальні якості та можливості. Наприклад, тканини з поліаміду можна обробляти гарячою парою з температурою до 140 градусів, і при цьому вони не втратить своєї еластичності. А поліамідна арматура та труби здатні легко переносити найвищі ударні дії. Конкретна сфера застосування поліаміду безпосередньо залежить від його марки. Поліамід 6 (гранула РА-6) затребуваний в автопромі, нафтопереробці та при виготовленні ручного інструменту. Він має стійкість до механічних впливів, його властивості не змінюється і в агресивних умовах (наприклад, при взаємодії з ПММ або вуглеводнями). Деякі недоліки поліаміду цієї марки є його гігроскопічність, тобто здатність до поглинання вологи, тому він не застосовується при виготовленні елементів, експлуатація яких проводиться у вологому середовищі. Але при цьому після повного висихання деталь поліаміду 6 повністю відновлює всі свої первісні характеристики.

Поліамід ра-6, ра-66 (гранула)

Поліамід 66 (гранула РА-66) має більшу щільність, ніж матеріал з гранулою РА-6. Це надає матеріалу ще більшу твердість, міцність та підвищену пружність. Також він відрізняється більш високою стійкістю до кліматичних та хімічних впливів та нижчою гігроскопічності. Здатність зберігати форму та інші фізичні якості при температурі до +180 градусів зробила цей матеріал дуже популярним у виробників труб для систем опалення. Крім того, його стійкість до деформацій та інші якості позначилися на його популярності у текстильній промисловості, машинобудуванні, при виробництві електроніки та побутової техніки та інших галузях.