Оргскло (акрил)

Оргскло (акрил)

Оргскло (акрил) – синтетичний пластик, що складається в основному з акрилових смол із незначною кількістю добавок. Матеріал має високу екологічність, тому що не містить токсичних речовин і навіть при горінні не здатний випускати в повітря випаровування, небезпечні для людини та навколишнього середовища. Внаслідок цього оргскло дозволено застосовувати не лише зовні приміщень, а й усередині, у тому числі при обробці дитячих та лікувальних закладів.

Оргскло відрізняється високою світлопропускною здатністю (до 92% залежно від конкретного типу матеріалу), стійкістю до впливу вологи та бактерій, до агресивної дії навколишнього середовища. Не боїться він ні високих (до +80 градусів), ні низьких (до -40 градусів) температур – вироби з нього не деформуються та не втрачають своїх фізичних та зовнішніх якостей за такого температурного впливу. При цьому оргскло набагато стійкіше до механічних впливів, ніж звичайне скло, а при однаковій товщині листів важить у 2,5 рази менше, що дозволяє при монтажі конструкцій з оргскла обійтися без додаткового посилення опорних елементів. Крім того, оргскло легко піддається механічній обробці та формуванню без втрати своїх оптичних властивостей, а розрізати його можна за допомогою найпростіших інструментів. Такі визначні властивості матеріалу призвели до того, що сьогодні оргскло або акрил застосовується практично повсюдно.

З нього виготовляють рекламні конструкції, освітлювальні прилади, сантехніку (наприклад, акрилові ванни).

Широко використовується оргскло і в будівництві: для скління теплиць, зимових садів, альтанок, терас, а також як заповнення світлопрозорих конструкцій, що застосовуються в інтер’єрі (дверей, перегородок, купольних стель та інших елементів скління).