Поліуретан

Поліуретан

Поліуретан – це один із найуніверсальніших полімерів. Сфера застосування його настільки широка, що жоден інший матеріал не може з ним конкурувати.

Головними якостями поліуретану є його міцність і стійкість до стирання. Недарма саме з цього матеріалу виготовляють ролики для різних розсувних систем, що зазнають досить значного навантаження. Також матеріал несприйнятливий до різних зовнішніх впливів і деформується від механічних ударів.

Не боїться поліуретан та кліматичних факторів – вологи, сонячних променів та перепадів температур від -60 до +80 градусів. Чи не залишає поліуретан і слідів на поверхнях, з якими стикається. Ця властивість виявилася дуже затребуваною у виробників меблів – з неї виконуються колеса для крісел та накладки на ніжки шаф, диванів та інших важких меблів. Випускається поліуретан у твердому, рідкому та спіненому вигляді. І для кожного типу матеріалу є своя сфера застосування.

Рідкий поліуретан – це ідеальний матеріал для гідроізоляції покрівлі, особливо його застосовують у важкодоступних місцях, де використання іншого ізолятора неможливе. Спінений поліуретан відрізняється малою теплопровідністю, тому є чудовим утеплювачем. При цьому він характеризується невеликою вагою, хорошими звукоізоляційними якостями та доступною вартістю, що також робить його одним із найпопулярніших матеріалів у ремонті та будівництві будівель. Твердий поліуретан широко застосовується в різних галузях – від хімічної та паперової промисловості до будівництва. Використовується цей матеріал і для обробки приміщень – декоративні деталі з поліуретану (плінтуса, як стельові, так і підлогові, ліпнина, молдинги, розетки), що імітують натуральне дерево, камінь або гіпс, надають інтер’єру особливої чарівності та стильного вигляду.