Токарна та фрезерна обробка капролону

При обробці капролону зазвичай застосовуються інструменти з вуглецевої або швидкорізальної сталі або твердих сплавів. Допуски при обробці капролону значно більші ніж допуски при обробці металевих деталей.

Причинами цього є: значно вищий коефіцієнт теплового розширення (в 5 разів більше, ніж у бронзи), об’ємне розширення через вологопоглинання та можливість деформації через виникнення залишкових внутрішніх напруг під час та після обробки. Останнє явище в основному проявляється для деталей, де обробка відбувається асиметрично та/або в у разі великих змін поперечного перерізу оброблюваної деталі. В таких випадках термообробка є необхідною (для зниження залишкових напруг) після попередньої обробки та перед кінцевою стадією виготовлення деталі.

Наша компанія оснащена сучасним устаткуванням для фрезерної обробки

Для свердління заготовок капролону добре підходять спіральні свердла зі швидкорізальної сталі, але через велике тепловиділення необхідно застосовувати воду або стиснуте повітря. Для кращого тепловідведення та відведення стружки, свердло необхідно регулярно виймати з місця свердління, особливо у разі глибоких отворів.

Для отворів великих діаметрів слід, перш за все, зменшити звичайну товщину перемички свердла для зменшення
теплоти тертя. Також для отворів великого діаметру рекомендовано працювати послідовно.