Текстоліт – конструкційний пластиковий матеріал шаруватого типу, що відрізняється високими електроізоляційними властивостями. Цей матеріал незамінний при виготовленні радіотехніки та електропродукції. Він легко піддається будь-яким видам механічної обробки та застосовується для виробництва втулок, підшипників, шестерні та інших деталей, від яких потрібна висока точність, практичність, міцність, функціональність та несприйнятливість до тертя, високих механічних та електричних навантажень.
Особливим типом текстоліту є склотекстоліт. За своїми фізичними характеристиками склотекстоліт набагато перевершує звичайний текстоліт:
його робочі температури вище приблизно на 60 градусів (180 проти 125);
питомий опір більший майже в 9,5 разів (1011 Ом/м проти 107 Ом/м);
тангенс кута втрат менший у 3,5 рази (0,02 проти 0,07).
Склотекстоліт широко використовується при виробництві електротехніки та електроустаткування для виготовлення особливо складних за формою деталей.
З нього виготовляють підшипники, пластини і шестерні, що відрізняються високою міцністю. Покритий мідною фольгою листовий склотекстоліт є основним матеріалом для виробництва друкованих плат. Також застосовується він у металургії, нафтопереробній промисловості та у машинобудуванні.
Текстолітові електротехнічні стрижні – вироби кругового перерізу, виготовлення шляхом намотування тканини з натуральної бавовни, попередньо просоченої термореактивної смолою з подальшим гарячим пресуванням у спеціальних формах. Стрижні випускаються в діаметрах від 8 до 60 мм при довжині заготовки 550 мм і використовуються як конструкційний матеріал. В даний час виробляються стрижні довжиною 1 м. Довго допустима робоча температура в умовах відносної вологості 45-75% і при 15-35 С
Залежно від властивостей тканини та призначення, що застосовуються, встановлюються наступні марки текстоліту та асботекстоліту: виробний конструкційний текстоліт марки ПТК (вищий і перший сорт), виробний текстоліт марки ПТ (вищий і перший сорт), виробний конструкційний текстоліт марки ПТК-С, пороблений металургійний тектоліт ПТМ-1 та ПТМ-2; асботекстоліт марок А,Б та Г. Виробничий текстоліт марки ПТ (вищий та перший сорт) застосовується для виготовлення шестерень черв’ячних коліс, втулок, підщипників ковзання, роликів, кілець та інших деталей конструктивного призначення, що працюють при відносно низьких навантаженнях, а також панелей, прокладок для амортизаційних та інших виробів технічного призначення.
Текстоліт виготовляють листами завширшки від 450 до 950 мм, завдовжки від 600 до 1950 мм і завтовшки від 0.0 до 110 мм.